Analizy zdolności kredytowej
Zacznij od analizy swojej zdolności kredytowej. Mając na oku wymarzoną nieruchomość nie podpisuj pochopnie umowy przedwstępnej jej zakupu. Najpierw skontaktuj się ze mną – sprawdzę czy Cię na nią stać. Musisz wiedzieć, że aby uwzględnić dochód do wyliczania zdolności kredytowej każdy bank określa minimalny wymagany okres stażu pracy czy też prowadzenia działalności gospodarczej. Procedury jasno określają, z jakiego okresu wstecz należy przyjąć dochód do analizy, w jakiej wysokości można przyjąć premie czy inne dodatki, jaka nieruchomość może stanowić zabezpieczenie kredytu – warto to wszystko sprawdzić. Dowiesz się też ode mnie jakich dokumentów będziesz potrzebował przy składaniu wniosku.
Poszukiwanie wymarzonego domu
Już wiesz na jaki kredyt Cię stać. Teraz śmiało możesz zacząć poszukiwania wymarzonego domu.
Oferty kredytowe
Mając już konkretną nieruchomości, skontaktuj się ze mną, przeanalizuję jeszcze raz Twoją sytuację, przygotuję 3 najkorzystniejsze dla Ciebie oferty kredytowe i przedstawię listę wymaganych dokumentów do uzyskania kredytu.
Umowa przedwstępna nabycia nieruchomości
Teraz możesz już śmiało podpisać umowę przedwstępną nabycia nieruchomości.
Kompletacja wymaganych dokumentów
Skompletuj wszystkie wymagane dokumenty. Kompletując je musisz wiedzieć, że niektóre z nich mają określony termin ważności, np.:
- Zaświadczenie o zatrudnieniu – 30 dni
- Zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS – 30 dni
- Zaświadczenie o niezaleganiu z US – 30 dni
Im szybciej skompletujesz dokumenty, tym szybciej wniosek trafi do analizy w banku. Aby wniosek był analizowany musi zawierać wszystkie wymagane przez bank dokumenty. Pamiętaj też, że w umowie przedwstępnej zakupu nieruchomości masz określony czas do kiedy musi nastąpić podpisanie ostatecznej umowy zakupu w formie już notarialnej.
Decyzja kredytowa
Zgodnie z ustawą bank musi wydać decyzję kredytową w 21 dniu od dnia złożenia wniosku kredytowego. Może to też nastąpić wcześniej, jeśli wyrazisz na to zgodę.
14 dni
Masz 14 dni do namysłu (liczone zawsze od ustawowego terminu, czyli od 21 dnia po złożeniu wniosku). Możesz zatem spokojnie, bez pośpiechu, przeanalizować wszelkie parametry oferty oferowanej Ci przez bank i zapoznać się ze wzorem umowy kredytowej.
Podpisanie umowy kredytowej
Jesteś już zdecydowany. Zatem umawiamy się na wizytę w oddziale banku i podpisujesz umowę kredytową. Nie musisz się tym stresować, ponieważ będę tam razem z Tobą.
Warunki umowy kredytowej
Aby kredyt został wypłacony musisz spełnić zawarte w umowie warunki do uruchomienia kredytu, może to być np. : podpisanie umowy notarialnej nabycia nieruchomości, złożenie wniosku w Sądzie o wpis hipoteki czy ubezpieczenie nieruchomości.
Wypłata kredytu
GOTOWE
GOTOWE! : ) Teraz pozostaje odbiór kluczy czy rozpoczęcie budowy. Urządzanie nowego domu i przeprowadzka.
W trakcie spłaty kredytu jest jeszcze kilka niuansów, o których trzeba pamiętać (może to być np. wymóg regularnych wpływów na konto, co miało wpływ na wysokość marży czy dostarczenie prawomocnego wpisu hipoteki w Księdze Wieczystej) – o wszystkim Cię poinformuję.
Jeśli w trakcie spłaty kredytu będziesz chciał nadpłacić kredyt częściowo, spłacić go całkowicie, wydłużyć okres kredytowania czy uzyskać wakacje kredytowe – możesz liczyć na moje wsparcie.
Jeśli jesteś zadowolony z moich usług i chcesz, abym pomogła również Twoim znajomym przy formalnościach kredytowych – daj mi znać, polecenia od moich Klientów są dla mnie największą nagrodą za moją pracę i dają mi ogrom satysfakcji.
Wiem, jak ważną decyzją jest ubieganie się o kredyt hipoteczny, jak wielu ludzi to stresuje, dlatego dołożę wszelkich starań aby Ci to ułatwić i abyś mógł spać spokojnie.
Zapraszam Cię do kontaktu, pomogę Ci jak będę umiała najlepiej.